Nowość na polskim rynku instalacyjnym


Korki służą do przeprowadzania prób szczelności w instalacjach wykonanych z użyciem rur wielowarstwowych. Wyprodukowane są z technicznego tworzywa sztucznego o bardzo dużej wytrzymałości. Posiadają gwint, który po wkręceniu w rurę utrzymuje o-ring przy ciśnieniach wody przekraczających te stosowane podczas prób szczelności. Korki są wielokrotnego użytku. Chwalone przez Instalatorów pracujących - zwłaszcza - w systemach zaprasowywanych PEX. Zastępują jednorazowe złączki zaprasowywane, używane do prób szczelności niekompletnych instalacji. Przydatne są również przy przepustach ściennych w celu ochrony przed dostawaniem się zanieczyszczeń do rur. Stosowane podczas przeprowadzania prób szczelności w warunkach temperatur ujemnych z użyciem sprężonego powietrza. Znajdują uznanie podczas prób szczelności instalacji ogrzewania podłogowego przed wykonaniem wylewki betonowej. Stosowanie korków powoduje bardzo duże oszczędności.

Korki do prób szczelności dostosowane są do typoszeregu rur wielowarstwowych PEX/Al/PEX o średnicach:
16x2,0 mm 20x2,25mm 20x2,0mm 25x2,5mm 26x3,0mm 32x3,0mmTechnologia produkcji


Korki do prób szczelności produkujemy metodą formowania wtryskowego na wtryskarkach Arburg, dzięki czemu uzyskujemy pełną powtarzalność wymiarową. Techniczne tworzywo, z którego wykonane są korki jak również uszczelniający o-ring, posiadają wszelkie dopuszczenia do kontaktu z wodą pitną i żywnością.

Oryginalność pochodzenia naszych korków rozpoznasz po napisach informujących o rozmiarze rury do której pasuje dany korek oraz adresie strony internetowej.

Instrukcja montażu
Opinie o naszych produktach

error: Content is protected !!